آشنایی
با دیجیتال مارکتینگ

اینستاگرام ما
Hubswot

تماس با ما
021-86071477

ایمیل ما
[email protected]

فهرست

آشنایی با اینفلوئنسر مارکتینگ در تبلیغات آنلاین

 

اینفلوئنسر کیست؟

 

اینفلوئنسرها، به چهره‌های برجسته‌ای توی حوزه رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال، تبدیل شدن. اگه بپرسین که اینفلوئنسر‌کیست، باید بگیم که اونا افرادی هستن که توی پلتفرم‌هایی مثل اینستاگرام، یوتیوب، تیک تاک و …، تونستن فالوورهای قابل توجهی جمع کنن و قدرت تاثیرگذاری روی نظرات، رفتارها و تصمیم‌های خرید دنبال کننده‌های خودشون داشته باشن.

اینفلوئنسر مارکتینگ، یه استراتژیه که از محبوبیت و اعتبار اینفلوئنسرها برای تبلیغ محصولات، خدمات یا برندها، استفاده می‌کنه. اینفلوئنسرها، با محتوای جذاب و محبوبیت خودشون، می‌تونن با مخاطب‌ها ارتباط برقرار کنن و روی اونا تاثیر بزارن. ثابت شده که اینفلوئنسر مارکتینگ، ابزار ارزشمندی برای کسب و کارها هست تا بتونن بازار هدف خودشون رو به دست بیارن و برندسازی کنن. با این حال مهمه که پیش از استفاده این ابزار، بررسی دقیقی داشته باشن و بتونین بهترین خط ارتباطی رو انتخاب کنین.

در ادامه با ما همراه باشین تا بدانید اینفلوئنسر چیست و اینفلوئنسر‌مارکتینگ، چطوری عمل می‌کنه.

اینفلوئنسر کیست؟

همون طور که بالا هم اشاره کردیم؛ اینفلوئنسر، فردیه که توی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی طرفدارهای قابل توجهی به دست آورده و می‌تونه روی عقاید، رفتارها و تصمیم‌های خرید مخاطب‌های خودش تأثیر بذاره. حالا اینفلوئنسر می‌تونه هر کسی باشه؛ افراد مشهور، وبلاگ نویس‌ها، کارشناس‌های صنعت و حتی افراد عادی که از طریق آنلاین، محبوبیت پیدا کردن.
اینفلوئنسرها به خاطر محتوای جذاب، شخصیت‌های مرتبط و توانایی برقراری ارتباط با فالوورهای خودشون شناخته می‌شن. اونا ممکنه روی موضوع‌ها و مسائل مختلفی مثل مد، زیبایی، تناسب اندام، مسافرت، فرزندپروری یا هر زمینه مورد علاقه دیگری تمرکز کنن. تأثیر اونا ناشی از تخصص، اصالت و اعتمادیه که توی طول زمان با مخاطب‌های خودشون ایجاد کردن.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ، نوعی از استراتژی بازاریابیه که شامل مشارکت با افراد با نفوذ (اینفلوئنسرها) برای تبلیغ یه برند، محصول یا خدمات به مخاطبانشون هست. از اعتبار و دسترسی اینفلوئنسرها برای ایجاد آگاهی از برند، ایجاد تعامل و در نهایت تأثیرگذاری بر تصمیم‌های خرید دنبال کننده‌ها، استفاده می‌شه.

 

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

 

توی دنیای اینفلوئنسر مارکتینگ، برندها با اینفلوئنسرهایی همکاری می‌کنن که مخاطب‌های هدف مرتبطی دارن و با ارز‌ های برندشون همسو می‌شن. اینفلوئنسرها محتوایی ایجاد می‌کنن که برند یا محصول‌های اونارو به نمایش می‌ذاره یا حالا به یه شکلی بهش اشاره می‌کنه که مورد توجه فالوورها قرار بگیره. این محتوا می‌تونه به شکل پست‌هایی توی رسانه‌های اجتماعی، ویدیوها، وبلاگ‌ها یا حتی رویدادهای زنده باشه.

اثربخشی اینفلوئنسر مارکتینگ توی اعتماد و اصالتی هستش که اینفلوئنسرها با مخاطب‌های خودشون ایجاد کردن. توصیه‌ها و تأییدات اون‌ها به‌عنوان واقعی و قابل اعتماد تلقی می‌شه و اگه بخوایم با روش‌های تبلیغات سنتی مقایسه‌ش کنیم، نرخ تعامل و تبدیل به مراتب بالاتری داره.
اینفلوئنسر‌مارکتینگ طی سال‌ها، محبوبیت خیلی زیادی پیدا کرده، چرا؟ چون پلتفرم رسانه‌های اجتماعی شهرت پیدا کردن و پا به پای این محبوبیت، اینفلوئنسرها هم تونستن جای پای خودشون رو حسابی سفت و محکم کنن.
در واقع پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، به برندها اجازه می‌دن تا از مخاطب‌های گسترده و درگیر اینفلوئنسرها استفاده کنن و به شیوه‌ای ارگانیک‌تر و تأثیرگذارتر به بازار هدف خودشون، وصل بشن.

چه زمانی به اینفلوئنسر مارکتینگ نیاز داریم؟

 

استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، توی شرایط مختلفی کاربرد داره. اینجا چند تا سناریو وجود داره که می‌تونن توی بازاریابی دیجیتال، کاملا موثر و سودمند باشن:

1. افزایش آگاهی از برند: اگه در حال معرفی یه نام تجاری جدید هستین یا سعی در افزایش دیده شدن دارین، اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تونه به شما کمک کنه تا به مخاطب‌های بیشتری برسین و در مورد محصولات یا خدمات خودتون سر و صدا ایجاد کنین. این کار بعضی وقتا با راه انداختن یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ، به بهترین شکل می‌تونه اجرا و پیاده سازی بشه و بهترین نتایج رو با خودش همراه کنه.

 

کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسر

2. معرفی محصول: هنگام معرفی یه محصول یا خدمات جدید، همکاری با اینفلوئنسرهای مرتبط می‌تونه باعث ایجاد هیجان و ایجاد علاقه توی کاربرها و مخاطب‌ها بشه. اینفلوئنسرها اینجا خیلی موثر وارد می‌شن و با پیشنهاد دادن اون محصول یا خدمات، حسابی توجه مخاطب رو جلب می‌کنن. اینطوری قبل یا همزمان با ورود محصول یا خدمت شما به بازار، معرفی خوبی از اون ارائه می‌شه.

3. دستیابی به بازارهای خاص: اگه یه جایگاه خاص یا جمعیت شناسی رو هدف قرار می‌دین، کار با اینفلوئنسرهایی که فالوورهای اختصاصی توی اون حوزه دارن، به شما کمک می‌کنه تا به طور موثرتری به مخاطب‌های هدف خودتون دست پیدا کنین.

4. تعامل با کاربرهای رسانه‌های اجتماعی: اینفلوئنسر مارکتینگ به شما این امکان را می‌ده که با کاربرهای رسانه‌های اجتماعی، به شیوه‌ای تعاملی و شخصی‌تر درگیر بشین. از طریق اینفلوئنسرها، می‌تونین مکالمات خودتون رو داشته باشین، مسابقه بزارین یا مستقیم از مخاطب‌های هدف خودتون بازخورد دریافت کنین.

5. افزایش اعتبار و اعتماد: همکاری با اینفلوئنسرهای معتبر که توی حوزه کاری خودشون مورد احترام هستن، می‌تونه اعتبار و اعتماد برند شما را بهبود ببخشه. در واقع تایید اونا می تونه درک مثبتی از برند شما در بین فالوورهای اونا، به وجود بیاره. خیلی وقتا این افزایش اعتبار و اعتماد، باعث می‌شه تا برای مدت‌ها بتونین بازار خودتون رو به دست بیارین و فروش محصول یا خدماتی که دارین، چند برابر بشه.
به خاطر داشته باشین که اینفلوئنسر مارکتینگ باید با استراتژی و اهداف بازاریابی کلی شما هماهنگ باشه. برای اطمینان از این که بهترین نتایج رو به دست میارین، باید موقع انتخاب اینفلوئنسر، دقت و توجه کافی داشته باشین.

کلام آخر
توی این مطلب دیدیم که اینفلوئنسر چیست و اینفلوئنسر مارکتینگ چطور می‌تونه بازاریابی دیجیتال رو تحت تاثیر منفی خودش قرار بده. اما این موضوع، خیلی گسترده‌س و پیشنهاد می‌کنیم که برای این که بتونین بهترین بهره برداری رو از این موقعیت داشته باشین، بهتره که قبلش حسابی درباره اینفلوئنسر مارکتینگ، اطلاعات به دست بیارین. برای این منظور، می‌تونین از مشاوره رایگان آژانس دیجیتال مارکتینگ هاب‌ سوآت استفاده کنین. به علاوه شما می‌تونین برای هماهنگی‌های مربوط به دریافت این خدمات، با شماره 86071477 تماس بگیرین. همین طور پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب رو با دوست‌ها و آشناهای خودتون هم به اشتراک بذارین تا اونا هم در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ، بیشتر اطلاعات داشته باشن.

اگه خوشت اومد مقاله رو به اشتراک بزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *