مراحل سئو

هر چقدر که یک وبسایت در موتورهای جستجو بیشتر ایندکس بشه، احتمال این که کاربران از آن برند و کسب و کار آگاه بشن بیشتر میشه و احتمال جذب مشتری بالاتر میره. به طور معمول بیشتر دیدن شدن یک وب سایت با قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل و سایر موتورهای جستجو اندازه گیری میشه که از طریق  بهینه سازی موتور جستجو یا خدمات سئو (SEO) سایت اتفاق می افتد. صفحه اول جاییه که بیشترین توجه بازدیدکنندگان رو به خودش جلب می کنه، بنابراین شرکت ها همیشه برای نمایش تبلیغات و محصولات خودشون در صفحه اول با هم دیگه در رقابتن. 

 

 

مراحل سئو چیه؟

 

مراحل سئو سایت

چیزی که مهمه اینه که قبل از شروع بهینه سازی موتور جستجو یا همون سئو یک پروژه، فرآیند مربوطه رو درک کنید و بدونید که مراحل سئو چیا هستند.

مهم ترین مراحل فرایند سئو به صورت زیر هستند:

 

سئوی داخلی مربوط به تولید محتوا برای ارتقا رتبه شماست. سئوی داخلی به ترکیب کلمات کلیدی در محتوای خود، تولید محتوا با کیفیت بالا و… می پردازد و سئوی خارج از صفحه بهینه سازی هستش که در خود وب سایتی که دارید اتفاق می افتد.

 

 

استراتژی تولید محتوا

 

 

مراحل انجام سئو

استراتژی سئو مراحل فرآیند برنامه ریزی و اجرای مراحل طراحی شده برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجوی ارگانیک است. به عبارت دیگر، استراتژی سئو فرآیندی است که وقتی می خواهید ترافیک ارگانیک بیشتری به دست بیارید، از آن پیروی می کنید.

با این وجود، مراحل ایجاد یک استراتژِی سئو به صورت زیر است:

  1. ایجاد فهرستی از کلمات کلیدی
  2. تجزیه و تحلیل صفحه اول گوگل
  3. ایجاد محتوای متفاوت و خلاقانه
  4. بهینه سازی برای سئوی درون صفحه
  5. بهینه سازی برای جستجو
  6. تمرکز روی طراحی و ایجاد محتوا
  7. ساختن یک سری به پیوند به صفحه خود
  8. به روزرسانی و بهبود محتوای خود

 

البته یادگیری شما اینجا متوقف نمیشه. درسته که با مراحل بالا می تونید شروع به ایجاد یک استراتژی موثر برای بهینه سازی موتور جستجو کنید، ولی به یاد داشته باشید که سئو بخش های متحرک و بی شماری داره که باید به اونا هم توجه کرد. به همین دلیله که برخی شرکت ها یک تیم کامل و اختصاصی رو به بخش سئوی خودشون اختصاص میدن. همچنین باید بدونید که به روزرسانی مکرر سئوی شما رتبه سایت شما رو بالا نگه میداره. 

 

 

جستجوی کلمات کلیدی

 

چند نکته مهم برای انتخاب کلمات کلیدی:

 

 

در این مقاله سعی کردیم که به شما توضیح بدیم که سئو و مراحل آن چجوری انجام میشن. هر استراتژی موفق سئو با یک برنامه شروع میشه و داشتن یک برنامه خوب باعث پیشرفت و توسعه فرآیند سئوی شما میشه.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می تونید با آژانس دیجیتال مارکتینگ هاب سوات تماس بگیرید تا همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.