تبلیغات در گوگل

روش‌های تبلیغاتی مختلفی توی دنیای اینترنت وجود داره که یکی از ساده‌ترین اونا که خیلی هم زود به نتیجه می‌رسه، تبلیغات گوگل ادز هست. این قابلیت تبلیغاتی رو خود گوگل در اختیار وب سایت‌ها و کسب و کارها قرار می‌ده و بهترین جای صفحات سرچ رو هم بهش اختصاص داده. دقیقا اون بالا و جایی که کاربر پیش از هر جای دیگه‌ای، چشمش میفته. جالبه بدونین که Google Ads، سابقه طولانی هم داره و تقریبا فقط دو سال دیرتر از خود گوگل، روی کار اومده.

حالا توی این مطلب قصد داریم به گوگل ادز نگاهی داشته باشیم و ببینیم برای خریدنش چیکار باید کرد.

 

تبلیغات در گوگل

 

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز یا همون گوگل ادورز، یه نوع تبلیغات پولی هست که شما باید به ازای هر کلیک یا ایمپرشن، براش مبلغی پرداخت کنین. به این شکل که مثلا اگه شما می‌خواین کرم ویتامین سی رو تبلیغ کنین، وقتی کاربر میاد این کرم رو سرچ می‌کنه، آدرس وب سایت شما اون بالا یعنی توی کادر گوگل ادز باشه و کاربر این نتیجه رو ببینه (ایمپرشن) و واردش بشه (کلیک)، از این بابت باید هزینه‌ای پرداخت کنین که همون تبلیغات کلیکی رو پوشش می‌ده.

از اونجایی که تبلیغات گوگل ادز، توی نخستین نتیجه‌های سرچ قرار می‌گیرن، معمولا کاربرها خیلی بهشون توجه دارن و همین که از سمت گوگل پیشنهاد شدن، باعث می‌شه که با ضریب بالایی روشون کلیک بشه.

جالبه بدونین که نرخ کلیک گوگل ادز، نزدیک به 8 درصد هست. یعنی به اندازه 8 درصد از کاربرهایی که اینطوری تبلیغ شما رو مشاهده می‌کنن، روی اون کلیک می‌کنن.

انواع کمپین در گوگل ادز

کمپین‌های تبلیغاتی مختلفی می‌شه توی گوگل ادز، راه انداخت:

مزایای حضور در تبلیغات گوگل ادز

همونطور که بالاتر هم اشاره کردیم، تبلیغات در گوگل ادز، یکی از روش‌های موثر و زودبازدهه که خیلی زود شما رو به نتیجه می‌رسونه. از جمله مزایای خرید تبلیغات گوگل ادز، این موارد رو یادتون باشه:

 

هزینه تبلیغات در گوگل

 

خرید اکانت گوگل ادز

برای خرید اکانت گوگل ادز از آنجایی در ایران تحریم هست، معمولا از شرکت های واسطه خریداری میشود. این شرکت ها چینش اولیه اکانت را انجام و آن را به حساب بانکی ارزی متصل می کنند و بعد اکانت را در اختیار شما قرار می دهند. 

برخی از این واسطه ها هم علاوه بر آن، هزینه ای برای مدیریت اکانت دریافت میکنند و کمپین های شما را مدیریت میکنند.

شرکت هابسوات نیز یکی از این شرکت هاست. اکانت را برای شما خریداری و مدیریت میکند.

دقت داشته باشین که هزینه تبلیغات در گوگل ادز، توی همون قالب به ازای هر کلیک یعنی PPC هستش. اما اینطوری پیش می‌ره که شما باید بالاترین مبلغ پیشنهادی خودتون رو بدین. مثلا شما میگین حداکثر پیشنهاد من برای هر کلیک، به اندازه 3 دلار هست. حالا اگر هزینه‌ای که گوگل در نظر گرفته باشه، کمتر از این باشه، شما می‌تونین اون جایگاه رو بگیرین، اما اگه پیشنهادتون کمتر باشه، رد می‌شه.

البته وقتی می‌خواین گوگل ادورز بخرین، سه تا قالب مختلف دارین که بسته به سلیقه خودتون، می‌تونین هر کدوم رو انتخاب کنین. این سه تا رو اینجا آوردیم:

حالا گوگل میاد صفحه فرود شما رو بررسی می‌کنه و بودجه‌ای هم که در نظر گرفتین رو مطابق با اون حساب و کتاب می‌کنه و اگه ببینه اوضاع صفحه فرود و کیوردتون خوبه، ممکنه هزینه کمتری هم براتون لحاظ کنه. در واقع اینجا یه امتیازی قراره بین 1 تا 10 به شما داده بشه که هر چی بهتر باشه، هزینه کمتری برای خرید گوگل ادز، پرداخت می‌کنین.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

ما در هابسوات مدیریت کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز شما را با مبلغ ماهانه ۵ میلیون تومان انجام می دهیم.

لازم به ذکره که هزینه تبلیغات در گوگل ادز، بسته به موقعیت جغرافیایی، نوع کلمات کلیدی که توی چه حوزه‌ای باشن، وضعیت وب سایت و …، متغیره. حتی از کشوری به کشور دیگه فرق داره. اگه کلمه کلیدی که انتخاب کردین، رقبای قوی‌تری داشته باشه و سودآوریش بالاتر باشه، هزینه ادورز اون هم بیشتره.

 

 

 

هزینه تبلیغات در گوگل

 

چرا آژانس دیجیتال مارکتینگ هابسوات؟

زیرا آژانس هابسوات برای شارژ اکانت ها کارمزد دریافت نمیکند. شرکت های دیگر به ازای شارژ و مدیریت اکانت ها، مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت میکنند. برای مثال اگر ماهانه ۲۰ کمپین را برای شما مدیریت کنند، ۴ – ۵ تومان هزینه کارمزد دریافت میکنند. اما هابسوات این کارمزد را دریافت نمی کند. و با خیال راحت می توانید مدیریت بی نهایت کمپین را در ماه با ۵ تومان به ما بسپارید.